Dieta a niepłodność

W ostatnim czasie można zauważyć szybki rozwój cywilizacyjny i postęp technologiczny, które przyczyniły się do zmiany stylu życia. Wiele osób żyje w ciągłym biegu i nie zwraca uwagę na swoją dietę. Niestety nieprawidłowe odżywianie ma negatywny wpływ na zdrowie, a nawet na płodność człowieka. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym wyjaśniamy, jaki wpływ ma dieta na płodność u kobiet i mężczyzn.

Czy niewłaściwa dieta może zwiększać ryzyko niepłodności?

Niewłaściwa dieta to pojęcie, które odnosi się do spożywania niezdrowych produktów w nieregularnych odstępach czasowych. Dodatkowo wiele osób zapomina o dostarczaniu witamin i składników mineralnych z pożywienia. Skutkiem niewłaściwej diety jest najczęściej nadwaga i otyłość. Są to choroby, które zwiększają ryzyko wystąpienia cukrzycy, chorób serca i zapalenia stawów. Co więcej, niewłaściwa dieta może mieć także wpływ na płodność szczególnie u kobiet. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby dbać o codzienną dietę i aktywność fizyczną. Dzięki temu można zredukować masę ciała i odżywić organizm.

Na czym polega diagnostyka niepłodności?

Diagnostyka niepłodności powinna rozpocząć się od wykonania specjalistycznych badań diagnostycznych niepłodności, które ułatwią identyfikację przyczyny problemu. Na podstawie badań lekarz wskaże metody leczenia. U osób z nadwagą, które stosują niewłaściwą dietę, konieczna będzie redukcja masy ciała. W tym celu konieczne jest wdrożenie zbilansowanych posiłków o stałych porach dnia. Działania zmierzające do pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej poprawią gospodarkę hormonalną i pomogą przywrócić prawidłowe cykle owulacyjne. Ponadto zminimalizują ryzyko wystąpienia powikłań podczas ciąży.

Skontaktuj się z nami.

tel. (42) 640 95 52 
kom. +48 696 00 40 43
rejestracja@apc-analizy.pl
apc@apc-analizy.pl
ul. Sczanieckiej 4, Łódź
pn, wt, śr          –  8.30 – 20.00
czw, pt              – 9.30 – 20.00

Na pobranie krwi dla osób dorosłych zapraszamy:
poniedziałek, wtorek, środa   10:00 – 18:30
czwartek                                     10:00 – 18:30
piątek                                          10:00 – 16:30

Pobrania krwi u dzieci odbywają się w czwartek
w godz. 15.00 – 16.30.

Przed przyjściem na pobranie dziecko powinno wypić min 100-200 ml płynów, aby krew nie była zagęszczona, co pozwoli uniknąć problemów z pobraniem.
Na pobranie trzeba się umówić na konkretny termin telefonicznie albo osobiście (dotyczy dzieci)