Jake badania pomagają w diagnostyce trombofili?

Trombofilia potrafi być niebezpieczną przypadłością. Jest się ona, chociażby w stanie przyczyniać do problemów z rodzeniem dzieci, co jest niemałą uciążliwością dla kobiet planujących zajście w ciążę lub już zapłodnionych. Dlatego też tak ważne jest, aby dokonać diagnostyki trombofilii na jak najwcześniejszym etapie jej rozwoju. Jeżeli wykryje się ją stosunkowo wcześnie, to jej konsekwencje nie będą aż tak poważne jak w sytuacji, w której prawidłowa diagnostyka dokona się późno albo i nawet za późno.

Rodzaje badań diagnostycznych

Na szczęście istnieją odpowiednie badania, dzięki którym diagnostyka trombofilii to tak naprawdę żaden problem. Mają one różną naturę, ponieważ dotyczą rozmaitych aspektów schorzenia, jakim jest trombofilia. Jedne z nich związane są z wykrywaniem wrodzonych przyczyn choroby, natomiast inne łączy coś z nabytymi podłożami.

Badania pomagające w diagnostyce trombofilii można podzielić ze względu na charakter skomplikowania i poziom technologii wykorzystanej do przeprowadzenia procesu. Podstawą jest w tym kontekście wywiad lekarski, który ma na celu zebrać wszystkie informacje na temat historii chorób pacjenta. Sporą rolę odgrywa również USG żył, a także tomografia komputerowa. Na najbardziej specjalistycznym poziomie operują natomiast badania laboratoryjne. Dzięki nim możliwe jest dokonanie najbardziej precyzyjnych pomiarów, które umożliwią uzyskanie niezwykle dokładnych danych związanych z trombofilią.

Laboratoryjna diagnostyka to działanie, które pozwala wykryć najistotniejsze substancje. Chodzi tu między innymi o białko C, białko S czy antytrombinę. To właśnie one są w dużej mierze powiązane z problemami z krzepnięciem. Diagnostyka pozwala sprawdzić, czy poziom tych substancji jest odpowiedni względem normy i nie odbiega od niej za bardzo. Jeżeli są z nim jakieś problemy, trzeba zacząć działać.

Skontaktuj się z nami.

tel. (42) 640 95 52 
kom. +48 696 00 40 43
rejestracja@apc-analizy.pl
apc@apc-analizy.pl
ul. Sczanieckiej 4, Łódź
pn, wt, śr          –  8.30 – 20.00
czw, pt              – 9.30 – 20.00

Na pobranie krwi dla osób dorosłych zapraszamy:
poniedziałek, wtorek, środa   10:00 – 18:30
czwartek                                     10:00 – 18:30
piątek                                          10:00 – 16:30

Pobrania krwi u dzieci odbywają się w czwartek
w godz. 15.00 – 16.30.

Przed przyjściem na pobranie dziecko powinno wypić min 100-200 ml płynów, aby krew nie była zagęszczona, co pozwoli uniknąć problemów z pobraniem.
Na pobranie trzeba się umówić na konkretny termin telefonicznie albo osobiście (dotyczy dzieci)