Jaki wiek jest najlepszy na ciążę?
W życiu wielu par pojawia się moment, w którym chcą powiększyć swoją rodzinę i planują dziecko. Warto jednak pamiętać o tym, że w pewnym wieku ciąża może być zagrożona, a rozwój płodu może być utrudniony. Jaki wiek jest najlepszy na ciążę? Czy zbyt późno zaplanowana ciąża może być niebezpieczna? Zachęcamy do przeczytania naszego artykuły, gdzie odpowiadamy na powyższe pytania.
W jakim wieku najlepiej zdecydować się na ciążę?
Ciąża dla wielu kobiet jest wyjątkowym momentem w życiu, który wiąże się z oczekiwaniem na narodziny dziecka. Jak się okazuje, wiek kobiety jest jednym z kluczowych czynników decydującym o płodności. Największa płodność u kobiet przypada na wiek 20 — 25 lat. W tej grupie wiekowej odnotowuje się niezwykle niski współczynnik poronień i małe prawdopodobieństwo wystąpienia wad płodu. Należy też pamiętać o tym, że kobieta zachowuje wysoką płodność do 30 roku życia, z kolei po tym czasie płodność się zmniejsza i maleje liczba pęcherzyków jajowych. Dlatego też po upływie 30 roku życia wiele kobiet zauważa trudności z zajściem w ciążę.
Czy zbyt późna ciąża może mieć wpływ na nieprawidłowy rozwój płodu?
Jak już wiadomo, po przekroczeniu 30 lat liczba pęcherzyków jajowych u kobiety się zmniejsza. Wraz z wiekiem wzrasta także ryzyko wystąpienia wad płodu i powikłań po ciąży. Co ciekawe, w wieku 40 lat prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest niezwykle niskie i wynosi zaledwie kilka procent. Dlatego też podczas planowania ciąży ważne jest, aby wziąć pod uwagę wiek i płodność kobiety. Często zdarza się, że kobieta pomimo wielokrotnych starań ma trudności z zajściem w ciąże. W takim przypadku warto wykonać specjalistyczne badania diagnostyczne, które mają na celu wykrycie przyczyn niepłodności.
Kompleksowe badania immunologiczne
– laboratorium w Łodzi
Skontaktuj się z nami.
kom. +48 696 00 40 43
rejestracja@apc-analizy.pl
apc@apc-analizy.pl
ul. Sczanieckiej 4, Łódź
poniedziałek -piątek 8:30 – 20.00
Na pobranie krwi dla osób dorosłych zapraszamy:
poniedziałek – czwartek 10:00 – 18:30
piątek 10:00 – 16:30
Pobrania krwi u dzieci odbywają się w czwartek
w godz. 15.00 – 16.30.
Przed przyjściem na pobranie dziecko powinno wypić min 100-200 ml płynów, aby krew nie była zagęszczona, co pozwoli uniknąć problemów z pobraniem.
Na pobranie trzeba się umówić na konkretny termin telefonicznie albo osobiście (dotyczy dzieci)