Badania niepłodności

Jednym z ważnych elementów działalności naszego laboratorium jest badanie niepłodności. Wyniki niedawno przeprowadzonych analiz statystycznych, dotyczących problemów z zajściem w ciążę, są bezlitosne. Szacuje się, że ok. 1,5 miliona polskich par nie może począć dziecka. Warto jednak zaznaczyć, że problem bezpłodności dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Najczęściej za niemożność poczęcia dziecka odpowiadają czynniki środowiskowe, jak np.: zła dieta czy chroniczny stres, ale nie można również wykluczyć problemów hormonalnych, zaburzeń genetycznych czy przebytych chorób wirusowych.
Krokiem, który pozwoli określić źródło problemów, są badania niepłodności, które mogą wykonać Państwo w naszej placówce. Pozwalają one m.in. wykluczyć lub potwierdzić przyczyny immunologiczne związane z obecnością w organizmie mężczyzny lub kobiety przeciwciał uniemożliwiających zapłodnienie. Diagnostyka niepłodności prowadzona jest w naszej placówce w Łodzi z wykorzystaniem nowoczesnych, zgodnych z najnowszymi osiągnięciami nauki badań. Testy, które wykonujemy, są bardzo precyzyjne i ułatwiają podjęcie odpowiedniego rodzaju leczenia.

Jak leczyć bezpłodność?

Pytanie, jak leczyć bezpłodność nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, czym jest ona spowodowana. Należy zaznaczyć, że niemożność zajścia w ciążę to problem każdego z partnerów, nie zaś – jak uważano jeszcze do niedawna – jednej ze stron. Jeżeli w związku następuje problem płodnością, to w pierwszej kolejności należy udać się lekarza specjalisty, który przeprowadzi wywiad i na jego podstawie zleci wykonanie badań niepłodności zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Dopiero drobiazgowe testy (także laboratoryjne, jakie przeprowadzane są w naszej placówce) oraz analiza ich wyników mogą umożliwić identyfikację przyczyn niepłodności i podjecie odpowiedniego leczenia. Jeśli więc mają Państwo problem z poczęciem dziecka, gorąco zachęcamy do wizyty u specjalisty.

Skontaktuj się z nami.

tel. (42) 640 95 52 (51)
kom. +48 696 00 40 43
rejestracja@apc-analizy.pl
apc@apc-analizy.pl
ul. Sczanieckiej 4, Łódź
pn, śr             –  8.30 – 20.00
wt, pt, czw    – 11.30 – 20.00

Na pobranie krwi dla osób dorosłych zapraszamy:
poniedziałek, środa   9:30 – 18:30
wtorek, czwartek      12:00 – 18:30
piątek                          12:00 – 17:00

Pobrania krwi u dzieci odbywają się w czwartek
w godz. 15.00 – 16.30.

Przed przyjściem na pobranie dziecko powinno wypić min 100-200 ml płynów, aby krew nie była zagęszczona, co pozwoli uniknąć problemów z pobraniem.
Na pobranie trzeba się umówić na konkretny termin telefonicznie albo osobiście (dotyczy dzieci)