Badania niepłodności

Jednym z ważnych elementów działalności naszego laboratorium jest badanie niepłodności. Wyniki niedawno przeprowadzonych analiz statystycznych, dotyczących problemów z zajściem w ciążę, są bezlitosne. Szacuje się, że ok. 1,5 miliona polskich par nie może począć dziecka. Warto jednak zaznaczyć, że problem bezpłodności dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Najczęściej za niemożność poczęcia dziecka odpowiadają czynniki środowiskowe, jak np.: zła dieta czy chroniczny stres, ale nie można również wykluczyć problemów hormonalnych, zaburzeń genetycznych czy przebytych chorób wirusowych.

Krokiem, który pozwoli określić źródło problemów, są badania niepłodności, które mogą wykonać Państwo w naszej placówce. Pozwalają one m.in. wykluczyć lub potwierdzić przyczyny immunologiczne związane z obecnością w organizmie mężczyzny lub kobiety przeciwciał uniemożliwiających zapłodnienie. Problemy odpornościowe bardzo często rzutują na kwestie związane z zajściem w ciążę lub jej utrzymaniem. Choroby immunologiczne są niebezpieczne zarówno dla kobiet, jak i ich potomstwa. Często są bezpośrednią przyczyną niepłodności. Diagnostyka niepłodności prowadzona jest w naszej placówce w Łodzi z wykorzystaniem nowoczesnych, zgodnych z najnowszymi osiągnięciami nauki badań. Posiadamy sprzęt, który pozwala na wykonywanie precyzyjnych i szybkich badań. Przeprowadzamy je w sposób jak najmniej uciążliwy dla pacjentów. Dbamy o ich komfort podczas przeprowadzania analizy.

Wykonywane w naszym laboratorium badania niepłodności są bardzo precyzyjne i ułatwiają podjęcie odpowiedniego rodzaju leczenia. Całą diagnostykę staramy się ograniczyć do względnie krótkiego czasu, czyli w praktyce około 2 cykli miesięcznych. Postawienie prawidłowej diagnozy jest kluczem do sukcesu oraz podjęcia adekwatnych środków medycznych, mających na celu wyleczenie niepłodności.

Diagnostyka niepłodności pierwotnej i wtórnej

Problem niepłodności może dotyczyć zarówno par, które starają się o pierwsze dziecko, jak i tych, które wcześniej zostały już rodzicami. W przypadku całkowitej niemożliwości poczęcia dzieci mówi się o niepłodności pierwotnej. Jej przyczyny mogą wynikać z wielu czynników i dotyczyć zarówno kobiety, jak i mężczyzny. W sytuacji, gdy para posiada już jedno dziecko i ma problemy z powtórnym zajęciem w ciążę można mówić o niepłodności wtórnej. Zwykle wiąże się ją z wiekiem, nawracającymi poronieniami, a także chorobami i urazami, które wystąpiły po pierwszej ciąży. Nie wyklucza się także przyczyn hormonalnych i genetycznych. Co ważne w wielu takich przypadkach można podjąć leczenie, które pozwoli na powtórne zajście w ciążę. Niezbędne do tego jest, jednak przeprowadzenie odpowiedniej diagnostyki, która pozwoli na odnalezienie przyczyn problemów z zapłodnieniem.

W naszym gabinecie w Łodzi oferujemy pełny zakres badań umożliwiających diagnostykę niepłodności. Zapewniamy komfortowe warunki oraz pełne wsparcie lekarskie. Pacjentom dokładnie tłumaczymy, jak przebiegają badania, jakie mogą mieć wyniki oraz jakie mogą być przyczyny pojawienia się problemów z zajściem w ciążę.

Jak leczyć niepłodność?

Na pytanie „Jak leczyć niepłodność?” nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, czym jest ona spowodowana. Należy zaznaczyć, że niemożność zajścia w ciążę to problem każdego z partnerów, nie zaś – jak uważano jeszcze do niedawna – jednej ze stron. Jeżeli w związku następuje problem z płodnością, to w pierwszej kolejności należy udać się lekarza specjalisty, który przeprowadzi wywiad i na jego podstawie zleci wykonanie badań niepłodności zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Dopiero drobiazgowe testy oraz analiza ich wyników mogą umożliwić identyfikację przyczyn niepłodności i podjęcie odpowiedniego leczenia. Jeśli więc mają Państwo problem z poczęciem dziecka i zadają sobie pytania o to „Z czego wynikają te problemy?” oraz „Jak leczyć niepłodność? – gorąco zachęcamy do wizyty u specjalisty. Zleci on odpowiednie badania, które mogą Państwo wykonać w naszym laboratorium diagnostycznym.

Skontaktuj się z nami.

tel. (42) 640 95 52 
kom. +48 696 00 40 43
rejestracja@apc-analizy.pl
apc@apc-analizy.pl
ul. Sczanieckiej 4, Łódź
pn, wt, śr          –  8.30 – 20.00
czw, pt              – 9.30 – 20.00

Na pobranie krwi dla osób dorosłych zapraszamy:
poniedziałek, wtorek, środa   10:00 – 18:30
czwartek                                     10:00 – 18:30
piątek                                          10:00 – 16:30

Pobrania krwi u dzieci odbywają się w czwartek
w godz. 15.00 – 16.30.

Przed przyjściem na pobranie dziecko powinno wypić min 100-200 ml płynów, aby krew nie była zagęszczona, co pozwoli uniknąć problemów z pobraniem.
Na pobranie trzeba się umówić na konkretny termin telefonicznie albo osobiście (dotyczy dzieci)